رقابت موسسه رازی با واردکنندگان واکسن‌های طیور!

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: واردات واکسن‌هایی که قابلیت تولید آنها در داخل کشور وجود دارد مخالف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

 

وفاق نیوز - حمید کهرام در مراسم افتتاح مجموعه پرندگان تحت آزمایش و کلینیک کالبدگشایی پرندگان موسسه رازی اظهار کرد: راه اندازی بخش پرندگان تحت آزمایش و کلینیک کالبدگشایی پرندگان موسسه رازی از سال‌ها پیش درخواست شده بود ولی به دلیل این که راه اندازی این بخش به استانداردهای ویژه‌ای نیاز داشت این پروژه مدت‌ها مسکوت مانده بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که تولید واکسن در داخل موسسه رازی صورت می گیرد، راه اندازی این بخش به فضای محصور و ایمن نیاز داشت تا فرایند تولید واکسن تحت الشعاع قرار نگیرد.

کهرام ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته فضایی برای راه اندازی این مجموعه درنظرگرفته و پس از تجهیز امروز افتتاح شد.

وی گفت: تولید واکسن طیور در موسسه رازی طی دو سال گذشته رشد قابل توجهی داشته که همین امر میزان فروش این واکسن‌ها را افزایش داده است.

رییس موسسه رازی گفت: درحال حاضر 60 شرکت در ایران اقدام به واردات انواع واکسن های طیور می‌کنند، این درحالی است که اکثر این واکسن‌ها در موسسه رازی تولید می شود. چرا زمانی که موسسه رازی قادر به تولید واکسن طیور است نمونه‌های مشابه این واکسن ها از خارج وارد می‌شود؟

وی ادامه داد: سرم سازی رازی با تولید واکسن‌های مختلف در حقیقت با شرکت های وارد کننده واکسن‌ها رقابت می‌کند.

کهرام در ادامه به افزایش 30 درصدی فروش واکسن‌های طیور طی شش ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این افزایش فروش باعث افزایش 50 درصدی درآمد ناشی از فروش واکسن‌های طیور در مقایسه با شش ماه اول سال قبل شده است.

وی در پایان گفت: درتلاش هستیم با بالابردن کمیت و کیفیت واکسن‌های تولیدی درهای واردات واکسن به کشور بسته شود.

/ایسنا.

اوقات شرعی