بی‌تدبیری آل‌سعود فاجعه آفرید

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: حادثه مسجدالحرام نشان می‌دهد که آل‌سعود توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد.

 

 

وفاق نیوز - این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و شهادت عده‌ای از حاجیان، با قرائت فاتحه‌ای اظهار کرد: حادثه مسجد الحرام که منجر به شهادت عده‌ای شد، بسیار دردناک بود.

وی بیان کرد: این حادثه نشان می‌دهد آل سعود توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد؛ کدام عقلی اجازه می‌دهد که در کنار مسجد الحرام در ایامی که میلیون‌ها نفر حضور دارند شما جرثقیل به کار ببرید.

وی با انتقاد شدید از مدیریت حرمین شریفین افزود: این چه مدیریت و چه هوشی است که در حرم امن الهی بر اثر بی‌تدبیری شما این همه حاجی شهید شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «حکام عربستان می‌گویند، طوفان آمد و این جوری شد» گفت: حوادث طبیعی مانند طوفان‌ها همیشه وجود دارد و هشدار می‌دهند، باید مدیریت کرد. این دلیل بر سوء مدیریت شماست؛ هرکجا بنای مهمی، مذهبی یا غیر مذهبی ساخته شود به کسی اجازه نمی‌دهند بیایند و تماشا کنند.

این مرجع تقلید یادآور شد: هرکجا بنای بزرگی وجود دارد، اجازه برج سازی نمی‌دهند، شما چرا اجازه دادید برج‌های 50 مرتبه‌ای را ایجاد کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «عظمت مسجدالحرام برای جهانیان مشهود است» گفت: برج‌های 50 طبقه، اطراف حرم را گرفته و ابهت و عظمت مسجد الحرام را تحت الشعاع قرار داده است، آل سعود حرمین شریفین را مال خودشان می‌دانند؛ این برج‌ها را ویران کنید با علمای اسلام مشورت کنید تا ابهت مسجد الحرام مشخص باشد.

این مرجع تقلید خطاب به علمای اسلام تاکید کرد: علمای اسلام باید حاکمان عربستان را نصحیت کنند. راه و روش اداره مسجد الحرام و حرمین شریفین صحیح نیست و باید تغییر کند.

/ایسنا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اوقات شرعی