اقتصادی

آزادسازی کامل نرخ بلیت هواپیما تا پایان سال

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان امسال در راستای اقتصادی کردن ایرلاین‌ها خبر داد و گفت: این رقابت منتج به ارتقای کیفیت خدمات خواهد شد.

 

بانکی‌ها صدرنشین شدند

شاخص بورس تهران در معاملات امروز به رشد ناچیز 25 واحدی اکتفا کرد و در انتظار باقی ماند.

 

کاهش قیمت سکه و افزایش نرخ دلار در بازار

در بازار امروز - سه‌شنبه - سکه تمام طرح جدید روند کاهشی پیدا کرده و 924 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود اما هر دلار آمریکا نسبت به روز قبل 18 تومان افزایش داشته و 3468 تومان فروخته می‌شود.

 

تایید 4 برند لبنیات ایران برای صادرات به روسیه

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی از تایید محصولات لبنی چهار کارخانه ایرانی از سوی دامپزشکی روسیه برای صادرات این محصولات خبر داد و گفت: به زودی پس از ابلاغ روسیه، اولین محموله لبنی صادر می‌شود.

 

قیمت نفت افزایش می‌یابد

بانک آمریکایی مریل لینچ اعلام کرد از آنجا که به نظر می‌رسد ذخایر نفت جهانی در سه ماهه آخر امسال برای اولین بار در هشت فصل اخیر متعادل شود، قیمت جهانی نفت در آستانه افزایش قرار دارد.

افتتاح شبکه وای فای عمومی کشور در توچال

بهره‌برداری آزمایشی از شبکه انتقال داده مبتنی بر بی‌سیم ثابت TD-LTE اپراتور دوم انجام شد همچنین اولین شبکه وای فای عمومی کشور توسط وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات افتتاح شد. سامانه پیشرفته ماشین به ماشین هم از دیگر طرح‌های افتتاح شده اپراتور دوم تلفن همراه بود.

 

نامه چهار وزیر به روحانی پیش‌بینی بود نه هشدار/ سیاست‌های اقتصادی تنها معطوف به تورم نبود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این که نامه چهار وزیر به رییس جمهور نامه هشدار نبوده، بلکه پیش‌بینی از وضعیت بازار سرمایه بوده است، این‌ موضوع را که سیاست‌های دولت تنها معطوف به تورم است رد کرد.

وی گفت: آن چه که برای دولت اولویت اصلی بوده مقابله با رکود است، اما این که ما به تورم پرداختیم به دلیل این است که کاهش تورم را شرط لازم برای مقابله با رکود می‌دانیم.

 

شگرد فروشندگان برای فرار از برچسب قیمت!

نصب برچسب قیمت روی انواع کالا، قانونی است که چند سال از تصویب آن می‌گذرد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که اجرای این قانون در جامعه به اندازه ابلاغش، سفت و سخت نیست و بسیاری از فروشندگان به بهانه‌های مختلف این قانون را دور می زنند.

 

900 میلیارد تومان برای ساخت 11کیلومتر آزادراه!

هرچند در طول سالهای گذشته آزادراه قزوین - رشت به عنوان یکی از پرترددترین محورهای اتصال شهرهای مرکزی کشور به استان‌های شمالی مطرح بوده و حتی نامش چند باری نیز در فهرست افزایش عوارض آزادراهی قرار گرفته اما هنوز به پیشرفت کامل نرسیده است، پیشرفتی که شاید سرانجام در سال آینده نهایی شود.

 

انتقاد حجتی از لجبازی و کارشکنی صنایع لبنی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود این‌که نرخ 1440 تومانی برای خرید شیرخام در سال گذشته به تصویب رسید و ابلاغ شد، صنایع لبنی لجبازی می‌کنند و حاضر نیستند حتی امسال هم این نرخ را اعمال کنند.

 

اوقات شرعی