سومین گروه از شهدای منا وارد کشور شد

صبح امروز (سه‌شنبه) پیکرهای حدود ٩٠ جان‌باخته فاجعه منا به ایران منتقل شد که این سومین گروه از شهدای منا است که وارد کشور می‌شود.

 

 

وفاق نیوز - سومین پرواز حامل تعداد دیگری از جان‌باختگان منا صبح امروز انجام شد. هواپیما زمانی که در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، تابوت‌ها تخلیه و توسط مأمورانی که لباس‌های ویژه به تن داشتند گندزدایی شدند.

به این دلیل که گفته می‌شود شرایط نگهداری اجساد در سردخانه‌های مکه مطلوب نیست و لازم است از انتشار هر نوع بیماری از این طریق جلوگیری شود.

عملیات انتقال ٤٦٤ زائر ایرانی جان‌باخته در فاجعه منا از اوایل این هفته آغاز شد و تا امروز حدود 305 پیکر در سه مرحله به ایران منتقل شد.

ایران اکنون چشم به راه رسیدن 159 پیکر دیگر از مجموع جان‌باختگانی است که سازمان حج و زیارت آمارشان را اعلام کرده است.

سعید اوحدی - رییس سازمان حج و زیارت - پیش از انتقال سومین گروه از شهدای منا به کشور از شناسایی هویت 130 زائر ایرانی جان‌باخته در واقعه منا خبر داده و گفته بود، به دلیل ظرفیت محدود هواپیمای سعودی (کارگو)، پیکر حدود 100 زائر در سومین مرحله به کشور منتقل می شود.

او همچنین اظهار کرده بود، با شناسایی این 130 زائر از مجموع 464 زائر جان باخته که در دو مرحله 214 پیکر به کشور منتقل شدند، حدود 116 زائر دیگر باقی می‌ماند که هنوز هویت‌شان شناسایی نشده است.

عملیات تفحص در سردخانه مکه همچنان ادامه دارد و اوحدی گفته که در دیداری که با قائم مقام وزیر کشور عربستان داشته، تاکید شده که دسترسی‌های جدیدی به سردخانه‌های بیمارستان‌های مکه و جده را به ایران بدهند و همچنین درخواست شده امکان تفحص در سردخانه ویژه جان‌باختگان سایر کشورها نیز برای ایران فراهم شود، چرا که در یکی از جست‌وجوها پیکرهای دو زائر ایرانی را در میان جان باختگان پاکستانی یافته‌اند.

/ایسنا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اوقات شرعی