فرهنگی

هدیه‌ تولد نوبل به «پوتین»!

آکادمی سوئدی نوبل روز پنج‌شنبه هشتم اکتبر درست یک روز بعد از سال‌روز تولد «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه جایزه بخش ادبیاتش را به «سوتلانا الکسیویچ» نویسنده‌ای اعطا کرد که یک عمر از درد و رنج مردم در زمان شوروی سابق و جنگ‌های این کشور نوشته است.

 

بدون هزینه معامله کنید!

«مرکز تبادل کتاب» اواخر خردادماه امسال با هدف فراهم کردن فرصتی برای دسترسی بیش‌تر افراد به کتاب و همچنین گردش کتاب‌های بدون استفاده در جامعه با کم‌ترین هزینه، به منظور هم‌افزایی فرهنگی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی راه‌اندازی شد.

 

سومین گروه از شهدای منا وارد کشور شد

صبح امروز (سه‌شنبه) پیکرهای حدود ٩٠ جان‌باخته فاجعه منا به ایران منتقل شد که این سومین گروه از شهدای منا است که وارد کشور می‌شود.

 

داریوش ارجمند نقش آیت‌الله بروجردی را بازی می‌کند؟

کارگردان «معمای شاه» با اعلام اینکه تصویربرداری این سریال تاریخی مرز 70 درصد را رد کرده است، درباره‌ی ایفای نقش آیت‌الله بروجردی توسط داریوش ارجمند، گفت: همچنان با آقای ارجمند در حال مذاکره هستیم و این مساله هنوز به قطعیت نرسیده است.

 

"بانوی مهرگان" خداحافظ / هما روستا بدرقه شد

پیکر «هما روستا» برای آخرین‌بار به سالن استاد سمندریان (همسرش) واقع در تماشاخانه «ایرانشهر» رفت و پس از آن با بدرقه هنرمندان و مردم به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.

 

تپه باستانی مهم‌تر است یا مسکن مهر؟

مسئول میراث فرهنگی ملارد گفت: حفاظت از «تپه ارسطو» با ماست، اما قطعا اولویت دولت جهت تخصیص اعتبار با پروژه‌های نیمه‌تمام مهم مثل مسکن مهر است و از نظر مسائل سیاسی و اجتماعی می‌بایست دولت ابتدا مشکلات مردم جامعه را حل کند تا مشکلات این چنینی و پس از آن سراغ کاوش برویم. اولویت برخی مسائل سیاسی نسبت به مسائل تاریخی قطعا بیشتر است.

 

اجساد 4 زائر ایرانی به کشور منتقل می‌شود

«سعید اوحدی» با تشریح آخرین وضعیت فوت‌شدگان و مجروحان ایرانی حادثه مکه گفت: جسد چهار زائر ایرانی فوت‌شده بزودی به کشور بازگردانده می‌شود و دیگر زائر ایرانی فوت شده به درخواست خانواده‌اش در مکه دفن خواهد شد.

 

توضیحات وزیر ارشاد درباره فعالیت دفتر بی‌بی‌سی در تهران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: مجوزی برای راه‌اندازی دفتر بی‌.بی.سی (BBC) در تهران صادر نشده است، اما کمیسیونی برای فعالیت محدود که نمایندگانی از وزارت ارشاد، وزارت امور خارجه و نهادهای امنیتی اعضای آن را تشکیل می‌دهند، در این رابطه مجوز صادر می‌کند که بررسی‌های همه‌جانبه‌ای هم انجام می‌دهد.

 

پاریس به پرسپولیس می‌رسد

اکورالی پاریس - پرسپولیس پس از دو سال وقفه، سرانجام نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 1395 برگزار می‌شود.

 

اولتیماتوم 15 روزه به پیمانکار تئاترشهر

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اولتیماتوم شفاهی به پیمانکار پروژه بازسازی تئاترشهر برای تکمیل بخشی از این مجموعه در 15 روز آینده خبر داد.

 

اوقات شرعی