کی‌روش: نگران نباشید، من پاک هستم/ می‌دانم چه کسی در فدراسیون پرونده را به جریان انداخت

کارلوس کی‌روش می‌گوید بعد از بازی مقابل ژاپن درباره جزئیات پرونده‌اش حرف می‌زند. او تاکید کرد که کاملا پاک است و همچنین گفت که دقیقا می‌داند چه کسی پشت این ماجراست.

 

 

وفاق نیوز - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید: پس از چند روز کار سخت امروز خودمان را برای یک بازی بسیار مهم مقابل ژاپن آماده می‌کنیم.

او ادامه داد: درباره بازی با عمان در کنفرانس خبری هم صحبت کردم و ما می‌توانیم درباره این بازی دو نگاه داشته باشیم. اگر به یک بعد آن نگاه کنیم عملکرد ما در این بازی مناسب نبود که منجر به تساوی مقابل عمان شد. خودمان می‌دانیم که خوب بازی نکردیم و روز خوبی نداشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: شما فکر می‌کنید چرا 14 یا 15 سال است که ما نتوانسته‌ایم در آن آب و هوای بد و رطوبت بالا که بر روی بازیکنان ما هم اثر منفی گذاشته است،‌ مقابل عمان به پیروزی برسیم؟

کی‌روش افزود: اگر به آن روی سکه نگاه کنیم که یک امتیاز برابر عمان در خانه حریف گرفتیم و یک امتیاز در مسیر صعودمان به جام جهانی کسب کردیم از 4 بازی پیش روی مان نیز 12 امتیاز می‌توانیم بگیریم که 3 بازی در تهران خواهد بود.

وی ادامه داد:‌ در همه گروه‌ها کم و بیش دو تیم نامزد صعود به دور بعدی هستند. ما هنوز در گروه‌مان اول هستیم و با 8 امتیازی که داریم مشکلی نداریم. مثلا در گروه عربستان این تیم با 12 امتیاز اول است و امارات با 7 امتیاز به عنوان تیم دوم با مشکل روبه‌روست.

در ادامه خبرنگاری به وضعیت نابسامان امکانات تیم ملی از جمله زمین چمن نامناسب اشاره کرد و به کی‌روش گفت که با وجود این مشکلات و پرونده‌ای که علیه او باز شده است، ارزیابی‌اش از فضای تیم ملی چیست؟ سرمربی تیم ملی پاسخ داد: همه چیز فوق‌العاده پیش می‌رود. ما در صدر گروه‌مان هستیم و سه‌شنبه بازی خوبی مقابل تیم بسیار خوب ژاپن داریم. امیدوارم هواداران درک کنند که برای دیدن یک فوتبال خوب باید فرصت را قدر بدانند و به ورزشگاه بیایند.

کی‌روش افزود: درباره زمین باید بگویم که متاسفانه به نظر می‌رسد که دیگر عقلانی نباشد درباره این مسئله صحبت کنیم چون گویا این مسئله تاسف‌برانگیز قرار نیست تغییری کند. درباره پرونده‌ام هم ترجیح می‌دهم پس از بازی با ژاپن حرف بزنم. اکنون دقیقا می‌دانم چه کسی پشت این ماجراست.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: پس از بازی با ژاپن به همراه وکیلم در نشست خبری حاضر می‌شوم و قدم به قدم اتفاقات مربوط به پرونده آل‌اشپورت را بازگو می‌کنم. آن زمان می‌گویم که چه کسی درون فدراسیون امضاهای این پرونده را انجام می‌دهد و چه کسی این پرونده را باز کرده، به جریان انداخته و آن را دنبال می‌کند. همانطور که مشاهده می‌کنید همه چیز عالی است و ما از همه چیز اطلاع داریم.

کارلوس کی‌روش درباره بازیکنان تیم ملی ژاپن گفت: وقتی شما با تیمی بازی دارید که بازیکنانی بین‌المللی در تیم‌هایی مانند منچستر، دورتموند، اینتر و میلان دارد مطمئنا این بازی از سطح بالایی برخوردار خواهد بود. ژاپن علاوه بر بازیکنانش یک سرمربی خوب و باتجربه دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا ژاپن قدرتمندتر است یا تیم او گفت: سوال اصلی این نیست که کدامیک قدرتمند هستیم. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند از این بازی بین‌المللی مثل دیدار با شیلی و سوئد نهایت استفاده را ببرند و قدمی برای پیشرفت فوتبال ایران بردارند. شما گفتید کاگاوا و هوندا در این بازی حضور دارند پس ما می‌توانیم از حضور آنها بهترین استفاده را کنیم. بازیکنان جوان ایران تا به حال در مقابل تیم‌های بین‌المللی بازی نکرده‌اند و از این بازی می‌توانند استفاده کنند تا تیم جدیدی را بسازیم. خواهش من از تمام رسانه‌ها این است که از مردم بخواهند تا به ورزشگاه بیایند و تیم‌شان را تشویق کنند. وقتی بازیکنان ما حس کنند که هواداران در ورزشگاه هستند، با قدرت بالاتر و انگیزه بیشتری می‌توانند به میدان بروند.

کی‌روش درباره این موضوع که آیا قرار است نکونام بار دیگر به عنوان بازیکن در کنار تیم ملی حضور داشته باشد، گفت: این موضوع صحت ندارد. امیدوارم هر چه سریع‌تر جواد به کادر فنی تیم ملی اضافه شود تا بتواند در کنار ما حضور داشته باشد و با بازیکنان جوان ما کار کند. بیایید یک قولی به یکدیگر بدهیم و آن اینکه از الان تا بازی با ژاپن برای حضور هواداران در ورزشگاه تبلیغ کنیم تا بازیکنان ایران در بازی با ژاپن انرژی زیادی بگیرند. اگر حدود 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه حاضر شوند، این نشان می‌دهد که ما یک پیروزی را به دست آورده‌ایم. بعد از آن می‌توانیم درباره مسائل درون خانوادگی و پرونده من صحبت کنیم. دیگر نگران پرونده من نباشید. مطمئن باشید این موضوع حل و فصل خواهد شد و من کاملا پاک هستم.

/ایسنا.

اوقات شرعی