در برخورد با مفاسد اقتصادی برای هیچ‌کس حاشیه امن نمی‌شناسیم

دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه در برخورد با مفسدان جدی است و برای فرد یا افراد حاشیه امن نمی‌شناسد.

 

 

وفاق نیوز - حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در حاشیه نشست با اعضای اتاق بازرگانی با حضور در جمع خبرنگاران درباره پرونده‌های فساد اقتصادی، گفت: در قانون پیش‌بینی شده که پرونده‌های فساد اقتصادی بعد از حکم قطعی در مرحله تجدیدنظر یا دیوان عالی کشور باید به اطلاع عموم برسد. لذا در این راستا در قوه قضائیه سایتی وجود دارد که زمانی که احکام قطعی می‌شوند از طریق آن سایت و یا از سوی سخنگوی دستگاه قضایی اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد. پرونده‌های فساد اقتصادی بعد از قطعیت طبق قانون به اطلاع عموم خواهد رسید.

دادستان کل کشور افزود: سازوکاری باید از ناحیه دولت فراهم شود تا بستر روابط ناسالم اقتصادی از بین برود. اگر زمینه فساد وجود داشته باشد افراد سودجو نفوذ پیدا کرده و رونقی را برای اقتصاد نخواهند گذاشت. بنابراین پیش از هر کسی خود آن دستگاه و بخش‌های دولتی باید این مسائل را پیگیری کنند، البته وظیفه دستگاه قضایی برخورد جدی با مفسدان است و در این زمینه مطلقاً برای فرد یا افراد حاشیه امن نمی‌شناسد. همه افراد باید نسبت به اجرای قانون مقید بوده و تخلف قانون از سوی همه ناپسند است، اما از سوی کسی که دست‌اندرکار است نیز ناپسندتر است.

رئیسی در رابطه با قاچاق کالا گفت: باید اراده جدی در بخش‌های کشور در رابطه با قاچاق کالا وجود داشته باشد. امروزه قاچاق کالا اشتغال و تولید را هدف قرار داده و اگر سخن از تولید ملی می‌کنیم به هیچ عنوان با این میزان قاچاق کالا سازگاری ندارد. ما باید همه توانایی‌مان را برای حمایت از تولید ملی بگذاریم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره رسیدگی به موضوع توقف فعالیت دفاتر فروش سهام پدیده شاندیز گفت: اطلاع‌رسانی در رابطه با این پرونده بر عهده حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اصلاح قانون ورشکستگی، خاطرنشان کرد: قانون جدیدی در این باره وجود نداشته. اشکالاتی را آقایان مطرح کردند و ما گفتیم که باید آن اشکالات را به معاونت حقوقی قوه قضائیه ارجاع داده شود و اگر قرار است اصلاح شود باید با نگاه به همه بخش‌ها این اصلاح صورت گیرد.

دادستان کل کشور درباره تناقض اخبار منتشر شده در رابطه با حکم محکومیت محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم تنها به گفتن التماس دعا بسنده کرد.

/ایسنا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اوقات شرعی