مقاله ها

وزیر بهداشت: ممکن است برخی مفقودان منا در بازداشتگاه‌های عربستان باشند

وزیر بهداشت با بیان اینکه آمار دقیق جانباختگان فاجعه منا پس از بازگشت کامل حجاج از عربستان اعلام خواهد شد، تاکید کرد: اطلاق واژه متوفی فقط برای کسی صحیح است که پیکر او به کشور منتقل شده باشد.

 

 

وفاق نیوز- دکتر سیدحسن هاشمی در خصوص تعداد کشته شدگان فاجعه منا گفت: طبق اطلاعیه‌ای که روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت منتشر کردند، تعداد کشته‌شدگان 465 نفر اعلام شده بود که از نظر دولت ایران لحاظ واژه متوفی برای همه آنها درست نیست و آمار دقیق جان باختگان پس از بازگشت کامل حجاج از عربستان اعلام خواهد شد.

وی افزود: همه باید دقت کنند که در مصاحبه‌های خود از به کار بردن واژه متوفی پرهیز کنند. تعدادی از ایران با ویزای عربستان وارد خاک این کشور شده‌اند، طبیعی است که به همان تعداد هم باید به کشور بازگردند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تا کنون بیش از 300 پیکر وارد کشور شده است، ادامه داد: مابقی را باید بتوانیم در روزهای آینده از سردخانه‌هایی که هنوز بازدید نشده است، پیدا کنیم و تعدادی هم که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست، مطالبه دولت جمهوری اسلامی ایران از دولت پادشاهی عربستان خواهد بود.

بنابراعلام وب‌دا، هاشمی همچنین اظهار کرد: بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان باشند و در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های عربستان باشند یا در بیمارستانهای عربستان باشند که به دلیل وسعت فاجعه رخ داده هنوز مسئولین مربوط اطلاعی از آنها نداشته باشند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه اطلاق واژه متوفی فقط برای کسی صحیح است که پیکر او به کشور منتقل شده باشد، تعداد آنها را حدود 300 نفر اعلام کرد.

/ایسنا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی